Hei kaikki myllyläiset,
Tervetuloa mukaan tähän tilaisuuteen jossa pohditaan uusia työtapoja ja tässä tapauksessa erityisesti co-working näkökulmasta. Tarkoitus on saada mahdollisimman paljon toimijoita mukaan keskusteluihin ja toivottavasti tekin pääsette mukaan!
Terveisin,
Ray Lindberg
PRY – New Ways of Working SIG vetäjä
Kontoret, T&K – vastaava
ray.lindberg@kontoret.fi, 040-7491526
————————-
MITÄ TYÖTILAA KÄYTTÄISIN TÄNÄÄN?
Tervetuloa Projektiyhdistyksen uuden SIG:n ”New Ways of Working” avaustilaisuuteen! Se on jatkoa jäsenistön mielenkiintoa tunnustelevalle tapaamiselle joulukuussa 2013. Tilaisuus järjestetään yhdessä FIFMAn koordinoiman Tulevaisuuden työympäristö -verkoston kanssa.
Tilaisuuden tavoitteena on tuoda yhteen eri toimijoita vaihtamaan ajatuksia ja kokemuksia monipaikkaisesta työstä, uusista työn tekemisen tavoista ja palveluista, joita tulevaisuuden työ synnyttää.
Aika: Ti 25.2.2014 klo 15.00 – 17.30
Paikka: Urban Mill Otaniemi, Betonimiehenkuja 3.
Ilmoittautuminen: PRY:n tapahtumakalenterin kautta
Ohjelma
15.00 Avaus kahvien kera
Ray Lindberg SIGin puh.johtaja sekä PRY:n ja Fifman terveiset
15:20 Alustus puheenvuoro: Työn ja –tilojen muutos – uudet lähtökohdat ja tarpeet – makrotrendejä? Kari Mikkelä, Urban Mill
15.30 Co-working typologioita, Inka Kojo, Aalto-yliopisto
15.50 Mihin Urban Milliä voi käyttää? Kari Mikkelä, Urban MIll
16.05 SenaattiHupi
– ensimmäisten kuukausien kokemuksia valtion virastoissa työskentelevien ja projektikumppaneiden co-working palvelusta, Petri Porkka
Kymmenen minuutin tauko
16.30 Miltä co-working palvelut näyttävät rakennuttajan silmin?
Tuomas Rantsi, SRV
16.45 Tarjolla kolmansia paikkoja – miten toimistohotellien palvelut ovat muuttuneet vuosien varrella
Klaus Koponen, Regus
17.00 Käyttäjätarinoita
Toimistomuutosprojektin haasteet ja onnistumiset / ”kaikki elämäni co-working paikat” / Eri kokemuksia uusista työtavoista
17.30 Yhteenveto ja seuraavat tapahtumat